W rozmowie z Johnem Gruberem, autorem bloga Daring Fireball, Craig Federighi i Greg Joswiak potwierdzili, że przyszłe komputery Mac z procesorami Apple o architekturze ARM nie będą umożliwiać instalowania systemu Windows obok macOS za pomocą funkcji Bootcamp. Korzystanie z systemu Windows czy Linux możliwe będzie tylko za pomocą oprogramowania do wirtualizacji uruchomionym w macOS.

Decyzja taka wynikać może z polityki Apple, firma może już nie chcieć umożliwiać instalacji równolegle drugiego systemu obok macOS, oferując jednak na tyle wydajne narzędzia do wirtualizacji, by umożliwić realizację zadań za pomocą oprogramowania dla innych systemów. Tak właśnie uważa Craig Federighi.

Możliwe też, że liczba użytkowników, którzy faktycznie instalują obok macOS jest na tyle mała, że Apple może sobie pozwolić na rezygnację z tej ważnej dla tej grupy cechy tych komputerów.

Problemem mogą być także kwestie czysto prawne. Microsoft oferuje wersję systemu Windows dla procesorów ARM, jednak jest ona dostępna tylko w wersji OEM, dla producentów komputerów i tabletów, a nie dla klientów indywidualnych, którzy mogliby by go pobrać i zainstalować obok macOS na swoich MacBookach czy iMacach z procesorami Apple.

Cała rozmowa dostępna jest w serwisie YouTube:

Źródło: Cult Of Mac