Na stronie developer.apple.com pojawił się ponad 17 minutowy film na temat dostępności aplikacji dla iPhone'ów i iPadów na komputerach Mac z procesorami ARM.

Procesory marki Apple, które wykorzystywane będą w komputerach Mac będą mieć taką samą architekturę jak czipy montowane obecnie w iPhone'ach i iPadach. Oznacza to, że większość aplikacji dostępnych w App Store dla tych urządzeń będzie mogła być uruchomiona na komputerach bez konieczności wprowadzania modyfikacji ani rekompilacji. ​​Różnicą będzie jedynie to, że aplikacje dystrybuowane będą poprzez Mac App Store.

Według informacji, wszystkie aplikacje dla iPhone'ów i iPadów zostaną udostępnione w Mac App Store, chyba że programiści odznaczą pole „Aplikacja iOS na Macu” w App Store Connect. Wynika z tego, że deweloperzy nie mają obowiązku rozszerzania dostępności aplikacji na komputery Mac.

Warto przypomnieć, że podczas poniedziałkowej konferencji Apple zapowiedziało przejście z procesorów Intel na własne czipy o architekturze ARM. Okres przejściowy potrwa dwa lata. Zapowiedziano, że pierwsze komputery Mac z procesorami ARM wprowadzone na rynek do końca 2020 roku, a wszystkie modele komputerów otrzymają procesory marki Apple w ciągu najbliższych dwóch lat.

Źródło: MacRumors