Firma Apple poinformowała swoich pracowników, że pierwsza faza wieloetapowego planu powrotu do kampusów w Dolinie Krzemowej rozpocznie się się 15 czerwca.

Według raportu opublikowanego na łamach serwisu Boomberg w pierwszym etapie do standardowego trybu pracy powróci niewielka liczba pracowników, a biura dostępne będą tylko w wybrane dni.

W poprzednim tygodniu pisaliśmy o tym, że pierwsi pracownicy wrócili już do swoich biur, ale były to sporadyczne przypadki. W przyszłym tygodniu powroty rozpoczną się według planowanego wcześniej harmonogramu.

Drugi etap ma się rozpocząć w lipcu, ale przedstawiciele firmy podkreślają, że w każdej chwili plany mogą ulec zmianie.

Firma Apple od dawna kładzie nacisk na bezpośrednie kontakty pracowników i minimalizuje możliwość pracy z domu. Facebook i Google poinformowały, że większość ich personelu będzie mogła pracować z domu do końca tego roku, a niektórzy pracownicy Twittera będą mogli zdecydować się na stałą pracę w formie zdalnej.

Warto przypomnieć, że na terenach kampusów wdrożone zostały nadzwyczajne środki ostrożności. Ograniczona została liczba osób, która jednorazowo może znajdować się w zamkniętych przestrzeniach, na przykład w windzie, a pracownicy proszeni są o zakładanie masek ochronnych. Wprowadzono obowiązkową kontrolę temperatury ciała, a każdemu pracownikowi może zostać wykonany test na obecność koronawirusa. Wystarczy tylko, że wyrazi taką chęć.

Źródło: MacRumors za Bloomberg