O produktach marki Minix mogliście czytać na łamach wiele razy. Ostatnią nowością był HUB USB-C z wbudowanym dyskiem twardym. Natomiast teraz producent postanowił stworzyć przystawkę do MacBooków Pro oraz modelu Air. Kilka dni temu ruszyła kampania na Indiegogo.

MINIX NEO Storage Pro to hub doczepiany z boku komputera. Cechuje się on złączem HDMI z obsługą 4K 60 Hz, złączem Thunderbolt 3, portem USB-C oraz dyskiem twardym o pojemności 480 GB. Dzięki złączu Thunderbolt 3 (5K 60 Hz) oraz HDMI można podłączyć jednocześnie dwa monitory. Natomiast wbudowany dysk cechuje się prędkością zapisu oraz odczytu na poziomie 400 Mb/s.

Akcesorium zostało wycenione na 99 dolarów amerykańskich w trakcie kampanii (normalna cena będzie oscylować w okolicy 169 USD), jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - srebrnej oraz gwiezdnej szarości. MINIX NEO Storage Pro objęty jest trzyletnią gwarancją.

Pierwotnie producent chciał uzbierać 80 tysięcy dolarów hongkońskich, a już na jego koncie znalazło się ponad 160 tysięcy. Do końca pozostało 27 dni. Pierwsze dostawy spodziewane są już w czerwcu.