EVE Online to bardzo popularna gra typu MMO, pozwalająca graczom wcielić się w pilotów różnego rodzaju statków kosmicznych. W październiku 2018 roku odpowiedzialna za nią firma CCP ogłosiła, iż wraz z NetEase pracują nad jej nową wersją przeznaczoną na smartfony i tablety. Jej premiera miała według pierwotnych założeń odbyć się w 2019 roku, jednak twórcom nie udało się dotrzymać tego terminu. Teraz ogłoszono, iż pojawi się ona w App Store w sierpniu 2020 roku.

EVE Echoes, bo taki tytuł będzie nosić wspomniana produkcja, według zapewnień twórców ma opierać się na dokładnie tych samych założeniach co pierwowzór, wprowadzając jedynie niewielkie zmiany mające lepiej dostosować ją do specyfiki platform mobilnych. Gra będzie więc stawiać przede wszystkim na dawanie graczom pełnej swobody we wszelkich działaniach, w tym tych kształtujących kluczowe elementy jej świata - politykę i ekonomię. Oryginalne EVE Online stało się sławne głównie dzięki wojnom i intrygom politycznym prowadzonym przez ugrupowania graczy walczące o władzę nad różnymi obszarami gry. EVE Echoes będzie więc prawdopodobnie starało się stworzyć warunki do zbudowania podobnie funkcjonującej społeczności. Gra ma też charakteryzować się złożoną (zwłaszcza jak na standardy gier mobilnych) mechaniką rozgrywki.

Gra EVE Echoes pojawi się w App Store już w sierpniu. Będzie to tytuł typu freemium, dostępny do pobrania za darmo lecz oferujący opcjonalne mikropłatności. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.

Źródło: TouchArcade