Od kilku miesięcy w branżowych mediach pojawiają się informacje na temat nowych funkcji, które pojawią się w systemie iOS 14. Publikują je deweloperzy, którzy przeanalizowali kod tego systemu. Dziś nowe doniesieni opublikował Josh Constine, były redaktor serwisu TechCrunch.

W linijkach kodu iOS 14 znalazł on informacje o tym, że Apple pracuje nad nowym formatem kodów QR. Pliki, w których zapisane są kody dostępne są w ramach nowej aplikacji wykorzystującej technologię rozszerzonej rzeczywistości o kodowej nawie Gobi. Nie da się nie zwrócić uwagi na to, że kody wyglądają zupełnie inaczej niż te, które funkcjonują obecnie.

Constine twierdzi, że prezentowane kody QR otwierają witryny Apple, które opisują Maca Pro i zegarek Apple Watch, film Star Wars: Rogue One w serwisie iTunes oraz stronę, na której zarejestrować można kartę Starbucks Card.

Co więcej, film udostępniony przez Constine’a w serwisie YouTube Wideo prezentuje nowe dźwięki i wibracje, które wykorzystywane będą w aplikacji Lokalizator. Aplikacja odtwarzać będzie poszczególne z nich, gdy zgubiony gadżet będzie na przykład „przed tobą” lub „w pobliżu”. Związane jest to prawdopodobnie z lokalizatorach AirTags.

Źródło: MacRumors za Josh Constine’s Moving Product


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.