Braille Skateboarding to jeden z największych kanałów deskorolkowych w serwisie YouTube, posiadający obecnie prawie pięć milionów subskrybentów. Wczoraj pojawiło się na nim nagranie, w którym wykorzystano jeden z najbardziej kontrowersyjnych produktów z oferty firmy Apple - kółka do komputera Mac Pro.

Wspomniane akcesoria pierwotnie dostępne były wyłącznie jako opcjonalny dodatek przy zamawianiu komputera. Dopiero w ubiegłym miesiącu firma Apple wprowadziła do swojej oferty możliwość zakupienia ich oddzielnie za 3499 zł. Wysoka cena tego produktu wywołała sporo emocji wśród internautów, czyniąc z niego popularny temat żartów (co zresztą przydarzyło się Apple już nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni). Profesjonalni deskorolkarze z Braille Skateboarding, którzy w przeszłości testowali na swoim kanale wiele nietypowych desek (zrobionych np. ze szkła, lodu, betonu lub klocków Lego), postanowili przytwierdzić kółka od Maca Pro do blatu od deskorolki. Niestety, jak można było przewidzieć, taka konstrukcja okazała się bardzo trudna do okiełznania.

Na podobny pomysł wpadł wcześniej także Lewis Hilsenteger z kanału Unbox Therapy, który jednak podszedł do tematu w nieco inny sposób, wykorzystując do budowy deskorolki nie tylko kółka, ale też fragment obudowy komputera stylizowanej na podobieństwo tej od Maca Pro.