Lockdown i shutdown spowodowane koronawirusem na pewno nie dotyczą premier sprzętowych Apple. Tej wiosny firma zaprezentowała naprawdę sporo nowości, w tym odświeżonego MacBooka Air (z klawiaturą o konstrukcji nożycowej), nowe iPady Pro i przeznaczoną dla nich klawiaturę Magic Keyboard. Pojawił się także nowy iPhone SE (będący tak naprawdę odświeżonym iPhone'em 8). W tym numerze znajdziecie więc teksty zarówno o nowym MacBooku Air, jak i nowym iPadzie Pro czy klawiaturze Magic Keyboard (to debiut Kuby Świtka w naszym magazynie).

Pamiętać warto także o okrągłej piątej rocznicy premiery zegarka Apple Watch. Ten pierwszy model wciąż dzielnie trzyma się na moim nadgarstku i robi to, co trzeba. Nie znalazłem więc dotąd powodów, by zmienić go na nowszy model. Może następny? Nad tym, jaki będzie Apple Watch serii szóstej, zastanawia się Grzesiek Świątek.

To oczywiście nie wszystko, co znajdziecie w tym numerze. Jest coś i o polskich grach niezależnych, i walce serwisów VOD o klienta. Marcel Gawron w kolejnym swoim wywiadzie zabierze Was w podróż po morzach i oceanach, także tych bardzo zimnych.

Jak zwykle w imieniu całej redakcji życzę Wam przyjemnej lektury.

Pobierz MyApple Magazyn nr 4/2020