iPod Touch czwartej generacji, który już w najbliższą środę pojawi się na rynku, oprócz zaprezentowanych przez Apple nowości dostał coś jeszcze. Do możliwości wykonywania połączeń wideo dołączyła opcja emergency call oraz moduł odpowiadający za wibracje.

iPod Touch, który cztery lata temu pojawił się na rynku, z biegiem czasu ubogacany był przez producenta. Z każdym kolejnym wydaniem dostawał garść nowości, głównie takich, które zazwyczaj kilka miesięcy wcześniej Apple aplikowało do kolejnych generacji iPhone'a. Nie inaczej było tym razem - kamerka nagrywająca wideo w rozdzielczości HD, druga kamerka obsługująca FaceTime, ekran Retina, to tylko niektóre z niuansów. Są jednak inne funkcje, którymi Apple obdarzyło iPoda, o czym nikt nie wspomniał na konferencji.

iPod Touch, oprócz wideo-komunikacji, dostał możliwość wykonywania połączeń alarmowych (Emergency Call). Dzięki tej funkcji, każdy użytkownik najnowszego Touch'a, w nagłych sytuacjach będzie miał możliwość wykonania takiego połączenia. Czy funkcja będzie dostępna na terenie naszego kraju? Na razie niestety nie mamy informacji na ten temat, choć już za kilka dni zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości.

Apple, po czterech latach, wbudowało w końcu do iPoda moduł odpowiadający za wibracje. Używany nie tylko przy połączeniach, dostępny był tylko w iPhonie, natomiast użytkownicy iPodów musieli obejść się smakiem (funkcja wibracji jest często używana w aplikacjach/grach). Apple argumentuje umieszczenie wspomnianego modułu ułatwieniem korzystania z FaceTime osobom niesłyszącym, dzięki wibracji będą wiedziały o nadchodzących połączeniach.

Czy jest jeszcze coś, o czym nie wiemy? Jeśli nie odkryjemy tego sami, zapewne programiści zrobią to za nas.