Wczoraj pisaliśmy w artykule, opisującym pracę zdalną w firmie Apple, który pojawił się na łamach The Information. W serwisie Bloomberg opublikowano informacje o tym, że mimo ogólnoświatowych problemów prace nad rozwojem nowych produktów Apple nie zostały całkowicie wstrzymane.

W artykule, który przeczytać można w The Information napisano, że podobno wstrzymane zostały prace nad wszystkimi prototypami, bo mogą się one odbywać jedynie w „tajnych” laboratoriach, ale wdraża procedurę, która umożliwi pracownikom zabieranie przyszłych urządzeń do ich domów.

Według Bloomberga Apple wciąż pracuje nad nowymi wersjami głośnika HomePod, przystawki Apple TV, MacBooka Pro, budżetowego iPada, Apple Watcha, iPhone'a i iMaka. Wszystkie te urządzenia mają zadebiutować jeszcze w tym roku. Niektórzy pracownicy pracujący nad rozwojem nowych produktów nadal są wpuszczani do biur zlokalizowanych w Krzemowej Dolinie.

Istnieje podobno możliwość zabrania prototypów do domu, ale wymaga to zgody pracowników raportujących bezpośrednio do Tima Cooka.

Na dobrej drodze są także nowe wersje systemów operacyjnych. Powinno one pojawić się zgodnie z corocznym harmonogramem, podczas tegorocznej konferencji WWDC.

Źródło: MacRumors za Bloomberg