W serwisie The Information pojawił się artykuł, który opisuje jak wygląda praca zdalna w firmie Apple. Artykuł powstał na podstawie wywiadów z kilkunastoma obecnymi i byłymi pracownikami z Krzemowej Doliny.

Apple zwykle wymaga aby pracownicy byli obecni w biurze, bo przywiązuje dużą wagę do osobistych spotkań i komunikacji bezpośredniej. W przypadku gdy ludzie pracują z domu, Apple zachęca ich do korzystania z firmowych narzędzi, takich jak FaceTime czy iCloud Drive, ponieważ są dla nich najbezpieczniejsze. Nie jest jednak zakazane korzystanie z innych narzędzi, na przykład Slack, WebEx czy Box. Sami pracownicy twierdzą, że aplikacje Apple przeznaczone są raczej dla konsumentów niż dla pracowników korporacji.

Trudna jest praca związana z projektowaniem i rozwojem sprzętu, ponieważ wymaga ona bezpośredniego obcowania z nim, co nie jest możliwe w przypadku pracy zdalnej. Inżynierowie Apple często latają do Chin i na miejscu finalizują projekty poszczególnych komponentów. Obecnie polegać muszą tylko na fotografiach, które na dodatek są słabej jakości. Co więcej, Apple ściśle kontroluje dostęp do podglądu z kamer zainstalowanych w fabrykach, które nawet nie mają funkcji łączności bezprzewodowej. Problemem jest także różnica czasu między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami. Niektórzy pracownicy pracują z tego powodu w nocy.

Podobno zatrzymane zostały prace nad wszystkimi prototypami. Odbywać się one mogą tylko w „tajnych” laboratoriach Apple. W domu pracownicy nie mogą korzystać między innymi z dostępnych w tych laboratoriach drukarek 3D i innych narzędzi, które umożliwiają budowanie i testowanie prototypów. Podobno Apple wdraża procedurę, która umożliwi pracownikom zabieranie przyszłych urządzeń do ich domów.

Łatwiej mają pracownicy, którzy nie pracują bezpośrednio ze sprzętem. Uzyskują oni dostęp do poufnych dokumentów za pomocą korporacyjnych sieci VPN lub za pośrednictwem zdalnego pulpitu.

Jeden z dostawców firmy Apple zdradził redaktorom The Information, że pomimo tych trudności, prace w Apple nie zwolniły, a firma nadal składa dużo zamówień na iPhone'y 11 i 11 Pro.

Źródło: MacRumors za TheInformation