Apple wysłało nowe MacBooki Air do przedstawicieli branżowych mediów, którzy szybko zabrali się a ich przetestowanie i zrecenzowanie. Przeważają pozytywne wrażenia, a najlepsze oceny zbiera nowa klawiatura.

W nowym MacBooku Air zastosowano klawiaturę z mechanizmem nożycowym, taką samą jak w przypadku 16-calowych MacBooków Pro. Skok tej klawiatury, czyli odległość jaką przebywa klawisz po jego naciśnięciu, wynosi 1 milimetr.

Brian Heater z serwisu TechCrunch stwierdził, że powrót do mechanizmu nożycowego to znaczna poprawa w stosunku do poprzedniego modelu z klawiaturą motylkową. Odczucie jest podobne jak podczas korzystania z klawiatury Magic Keyboard, która dołączana jest do komputerów iMac i Mac Pro, a także sprzedawana jest osobno.

Co więcej, Dana Wollman z Engadget zatytułowała swoją recenzję „buy it for the keyboard”, czyli kup go dla klawiatury.

Jason Snell z Six Colors napisał, że w końcu cena adekwatna jest do zakupowanego sprzętu. Apple obniżyło cenę podstawowego modelu do 999 dolarów (4999 złotych w Polsce), a dodatkowo podwoiło w nim pojemność pamięci flash do 256 GB. Dodatkowo Snell postanowił sprawdzić wydajność tego komputera w teście benchmarkowym Geekbench 5.

Głównym zastrzeżeniem jest procesor, który zastosowano w podstawowej wersji. Intel Core i3 10. generacji o taktowaniu 1,1 GHz to według recenzentów trochę za mało. Apple twierdzi, że jest to jednak duże ulepszenie w stosunku do procesora Core i5 8. generacji o taktowaniu 1,6 GHz w modelu z 2018 roku. Wielu recenzentów zaleca wydanie dodatkowych 100 dolarów (w Polsce 500 złotych) i zakup czterordzeniowego procesora Core i5.

Todd Haselton z CNBC skrytykował kamerę nowego MacBooka Air. Charakteryzuje się ona rozdzielczością 720p, a według niego wielu klientów życzyłoby sobie aby wynosiła ona 1080p.

Źródło: MacRumors