Na niedawnej konferencji, którą mieliśmy przyjemność dla Was relacjonować, Steve Jobs zaprezentował nową wersję iTunes, a wraz z nią muzyczny portal społecznościowy – Ping.

Apple spotkało się z drobnymi problemami wprowadzając nową usługę. Początkowo miała ona umożliwiać odnalezienie znajomych również za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook. Niestety, firma Zuckenberga zablokowała tą możliwość. Dlaczego? Zdaniem analityków chodziło oczywiście o pieniądze. Nie jest jednak wykluczone, że po dalszych negocjacjach funkcja może wrócić do Ping.

Aktualnie Apple musi sobie poradzić z ważniejszym problemem. W nowym serwisie z każdą chwilą można znaleźć coraz więcej spamu. Firma Jobsa będzie musiała wzmocnić filtry i zacząć walkę z niechcianymi reklamami w komentarzach.

Niemniej jednak Ping już w 48 godzin od premiery przekroczył 1 milion zarejestrowanych użytkowników. Jest to całkiem niezły wynik, zwłaszcza, że nowe iTunes 10 zanotowało jak dotąd "tylko" 3 miliony pobrań.

Z iTunes Store korzysta około 160 milionów użytkowników na całym świecie. Póki co wirtualny sklep Apple i Ping nie działają w Polsce (mamy jedynie App Store dla iOS).

Źródło: slipperybrick.com


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.