Redaktorzy serwisu 9to5Mac odkryli w kodzie systemu iOS 14 informacje o tym, że tegoroczne iPhone'y wyposażone będą w aparaty z modułem time-of-flight. Takie rozwiązanie posiadać mają także nowe modele iPadów serii Pro.

W nowym systemie operacyjnym odnaleziono odniesienia do modeli iPhone'ów o kodowej nazwie „d5x”. Są to prawdopodobnie tegoroczne modele, ponieważ obecna generacja tych smartfonów nosiła nazwę „d4x”. Technologia time-of-flight znajdzie się w dwóch modelach, a będą to prawdopodobnie smartfony serii „Pro”.

Moduł aparatu nowych smartfonów Apple ma składać się z czujnika time-of-flight, obiektywu szerokokątnego, obiektywu ultra szerokokątnego i teleobiektywu. Time-of-flight ma zapewnić zupełnie nowy poziom doświadczeń dostarczanych dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości, a Apple opracowuje podobno nową aplikację AR dla iOS 14, która rejestrować będzie więcej danych na temat świata rzeczywistego.

Czujnik time-of-flight wyposażony jest projektor emitujący światło podczerwone, działający podobnie do tego znanego z kamer TrueDepth, umożliwiających działanie Face ID. Moduł rejestruje dane dotyczące poszczególnych punktów znajdujące się w otoczeniu i na tej podstawie tworzy trójwymiarowy model. Redaktorzy 9to5Mac podpowiadają, że przyczyni się to między innymi do znacznej poprawy działania aplikacji „Miarka”, która będzie wykonywać o wiele dokładniejsze pomiary.

Źródło: 9To5Mac