Taika Waititi, nowozelandzki producent filmowy, reżyser, scenarzysta i aktor, który otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany za film „JoJo Rabbit”, podczas gali rozdania tych nagród skrytykował publicznie klawiaturę w MacBookach Pro.

W trakcie krótkiej konferencji prasowej na pytanie dotyczące tego, o co scenarzyści mieli by prosić podczas kolejnych rozmów zrzeszających ich związków zawodowych należących do Writers Guild of America z producentami filmowymi, Waititi odpowiedział właściwie nie na temat.

Stwierdził bowiem, że Apple powinno zmienić klawiatury w swoich komputerach, które stają się coraz gorsze, a pisanie na nich jest strasznie niewygodne i powoduje kontuzje. Jego zdaniem wspomniane już związki należące do Writers Guild of America powinny interweniować właśnie u Apple w tej sprawie.

Faktycznie, nie ma chyba użytkownika, który nie narzekałby na klawiaturę w MacBookach Pro poprzedniej generacji i w 12-calowych MacBookach. Klawisze zacinają się, są zbyt duże i zbyt blisko siebie umiejscowione.

Źródło Variety, Twitter