Akcesoria podróżne firmy Thule od lat goszczą już na łamach mojego bloga. Ich znakiem rozpoznawczym jest bardzo ładny minimalistyczny design, funkcjonalność i wytrzymałość Opisywane przeze mnie pięć lat temu plecaki wciąż wyglądają właściwie jak nowe. Co więcej, Thule ma w swojej ofercie torby i plecaki właściwie na każdą okoliczność, przekonałem się o tym ostatnio, gdy szukałem czegoś, w co wygodnie mógłbym zapakować cały mój zestaw urządzeń, których używam podczas prowadzonych przeze mnie lekcji programowania w szkołach (jak pewnie część z czytelników wie, od ponad trzech lata uczę dzieci programowania w Swift, o czym szerzej pisałem na łamach magazynu i na blogu).

Mój zestaw składa się obecnie z dwóch iPadów, rzutnika Full HD, Apple TV i mobilnego routera. Największym elementem tego zestawu jest oczywiście rzutnik. Stąd początkowo na lekcje pakowałem się w dwa osobne plecaki. Thule ma jednak w ofercie torbę, która rozwiązała mój problem, z resztą nie tylko w tej kwestii. Mowa o Crossover 2 Boarding Bag. Mieszczą się do niej wszystkie te urządzenia i akcesoria, zostaje nawet jeszcze sporo miejsca na inne dodatkowe rzeczy.

Thule Crossover 2 Boarding Bag

Jak sama nazwa wskazuje jest to uniwersalna torba, w którą można spakować się wygodnie i zabrać ją na pokład samolotu jako bagaż podręczny. Można śmiało zmieścić tam zarówno komputer, tablet, podręczny zestaw ubrań na zmianę, książkę, baterie do ładowania i wiele innych rzeczy. Torba ma pojemność 25 litrów, więc zmieści się w niej naprawdę sporo rzeczy. W pewnych sytuacjach, gdy plecak nie jest rzeczą wymaganą, sprawdza się nawet lepiej ze względu na swój kształt i szerszy dostęp do głównej komory. Dzięki temu można naprawdę łatwiej i zdecydowanie bardziej efektywnie ją wypełnić. Przednia komora to miejsce na wszelkiego rodzaju akcesoria elektroniczne, kabelki, baterie itp. Z kolei tylna, to miejsce, w które z łatwością schowa się 15-calowego MacBooka Pro czy inny laptop. Jest też mniejsza kieszeń tylna na dokumenty.

Thule Crossover 2 Boarding Bag

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to brak osobnej komory czy wewnętrznej kieszeni właśnie na tablet. Na szczęście moje iPady przenoszę i tak w odpowiednich etui.

Thule Crossover 2 Boarding Bag

Torba ma oczywiście także specjalny uchwyt, na wysuwaną rączkę większej walizki, na której można ją położyć. Całość wykonana jest z mocnego nylonowego materiału, tego samego, co w przypadku większości toreb i plecaków marki Thule.

Thule Crossover 2 Boarding Bag

Crossover 2 Boarding Bag sprawdza się także wtedy, kiedy wyjeżdżam na dłużej i pracuję poza domem, np. w kawiarni. Mogę do niej zapakować nie tylko potrzebne ciuchy, kable, ładowarki ale np. dodatkowy przenośny monitor.

Thule Crossover 2 Boarding Bag

Torba Thule Crossover 2 Boarding Bag dostępna jest w cenie 649 zł.