Podczas wrześniowych targów IFA, firma Linedock zaprezentowała swoją podstawkę pasującą do 13-calowych komputerów Mac, wyposażoną w kilka przydatnych portów. Pół roku później firma pojawiła się na CES z wersją przeznaczoną dla 15 oraz 16 calowych MacBooków Pro.

Nowy model jest bardziej rozbudowany w porównaniu do wcześniejszej wersji i wyposażony jest w trzy porty USB-C, dwa złącza HDMI, dwa czytniki kart pamięci(UHS-II) oraz trzy wejścia USB-A. Dodatkowo podstawka ma wbudowany pojemniejszy akumulator, który umożliwia podładowanie całej baterii w MacBooku oraz miejsce do którego można włożyć dysk SSD o maksymalnej pojemności 2 TB (poprzednio 1 TB). Co ciekawe dysk można samemu dołożyć, więc nie trzeba decydować się przy zakupie, na wersję z nośnikiem pamięci. Złącza HDMI oraz jedno wejście USB-C zamontowano z tyłu, dzięki czemu po podłączeniu zewnętrznych monitorów, kable nie będą odstawały na boki.

Nowa wersja posiada również przydatną, minimalistyczną złączkę, która łączy ją z komputerem. W mniejszym modelu, urządzenia trzeba było podłączyć przy pomocy kabla.

Warto zwrócić uwagę na grafikę znajdującą się na płycie głównej. Miły dodatek pomimo tego, że płyta jest praktycznie cały czas niewidoczna.

Podstawka będzie dostępna w drugiej połowie tego roku, na razie nie znane są jej ceny. Dostępne będę trzy wersje kolorystyczne - czarna, srebrna oraz gwiezdna szarość.

Źródło oraz zdjęcia: 9To5Mac