Podczas tegorocznej edycji targów CES firma Razer, producent popularnych akcesoriów dla graczy, zaprezentowała nowy kontroler do gier - Razer Kishi - zaprojektowany z myślą o współpracy ze smartfonami firmy Apple. Projektanci tego akcesorium wyraźnie czerpali inspirację z konsoli Switch firmy Nintendo.

Razer Kishi składa się z dwóch części, które można umieścić na bokach iPhone'a. W ten sposób użytkownik może wygodnie sterować grami, trzymając jednocześnie całe urządzenie. Istnieje też możliwość złączenia ze sobą obu elementów, które stworzą wtedy nieco bardziej konwencjonalny pad. Takie rozwiązanie będzie wygodniejsze gdy zechcemy np. postawić iPhone'a na podstawce na stole.

Razer Kishi ma być kompatybilny z wszystkimi modelami iPhone'a od 6 w górę, z wyjątkiem SE. Kontroler będzie łączyć się ze smartfonem za pośrednictwem złącza Lightning, a znajdujący się na jego wyposażeniu dodatkowy port umożliwi jednoczesne ładowanie obu urządzeń.

Razer Kishi ma trafić do sprzedaży na początku 2020 roku. Producent nie ujawnił jednak jeszcze sugerowanej ceny tego urządzenia.

Źródło: Razer