Podczas ubiegłorocznej edycji targów E3 firma Apple oficjalnie zapowiedziała serial „Mythic Quest: Raven's Banquet", wyprodukowany na potrzeby usługi Apple TV+. Niedawno ujawniono, iż jego premiera odbędzie się już 7 lutego. Wczoraj na oficjalnym kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawił się zaś nowy zwiastun tego serialu.

„Mythic Quest: Raven's Banquet" będzie serialem komediowym opowiadającym o zespole pracującym nad popularną grą MMORPG, dowodzonym przez narcystycznego i nieco ekscentrycznego dyrektora kreatywnego. Autorami scenariusza są Rob McElhenney i Charlie Day, znani przede wszystkim za sprawą serialu „U nas w Filadelfii". Ten pierwszy wcieli się też w główną rolę. W serialu wystąpią także m.in. Danny Pudi (znany z „Community" i nowej wersji „Kaczych Opowieści"), F. Murray Abraham („Grand Budapest Hotel", „Amadeusz", „Homeland") oraz Ashly Burch (głos Chloe w grze „Life is Strange" i Aloy w „Horizon Zero Dawn"). W produkcję zaangażowane jest także studio Ubisoft - jeden z największych francuskich producentów gier komputerowych, znany m.in. za sprawą takich serii jak Assassin's Creed, Rayman i Far Cry.

Pierwszy sezon serialu „Mythic Quest: Raven's Banquet" zostanie udostępniony w usłudze Apple TV+ już 7 lutego. Będzie on składać się z dziewięciu odcinków trwających po pół godziny. Apple zdążyło już też zamówić drugi sezon serialu, jednak jak na razie nie ujawniono żadnych konkretnych informacji na jego temat.

Źródło: AppleInsider