Z raportu opublikowanego przez analityków z firmy Counterpoint, Apple dość zdecydowanie dominuje na rynku smartfonów. 66% zysków wygenerowanych na tym rynku w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku przypadło właśnie firmie Tima Cooka. Na drugim miejscu znalazła się firma Samsung, której przypadło 17% wszyskich zysków.

W ostatnim kwartale bieżącego roku zyski ze sprzedaży telefonów komórkowych spadły o 11% w porównaniu do tego samego okresu w roku poprzednim i wyniosły około 12 mld USD. Apple jest również liderem jeśli chodzi o przychody. 32% wszystkich przychodów z badanego okresu trafiło na rachunek tej firmy.

Pozostałe 34% zysków zostało głównie podzielone między wspomnianą już firmę Samsung, a także Huawei, Oppo, Vivo i Xiaomi.

iPhone

Globalny spadek zysków w ostatnim kwartale wynika według analityków z faktu, że smartfony ze średniej półki coraz bardziej konkurują z urządzeniami klasy premium.

Warto wrócić uwagę na prężny rozwój chińskich marek, które wchodzą na zagraniczne rynki i oferują tam swoje flagowe smartfony w przystępnych cenach, jednak według analityków siłą Apple jest stworzony przez nią ekosystem, który sprawia, że konsumenci chętnie sięgają po kolejne urządzenia tej firmy.

Źródło: AppleInsider