Opera udostępniła dzisiaj testową wersję pierwszej na świecie (przynajmniej zdaniem tej firmy) przeglądarki gamingowej Opera GX. Jest to specjalna wersja przeglądarki Opera stworzona, by towarzyszyć graczom i by pomóc im w pełni korzystać z gier i internetu.

Opera GX oferuje zestaw narzędzi, zwanych GX Control, które pozwalają faktycznie wycisnąć z komputera więcej m.in. poprzez ręczne określenie limitu dostępu do zasobów. Są to: limiter sieci, limiter RAM i limiter CPU. Przeglądarka oferuje także integrację z Twitchem, własne i specjalne dla niej skomponowane i nagrane efekty dźwiękowe, oryginalne tematy kolorystyczne i tapety oraz wszystko to, co oferuje tradycyjna Opera, a więc wbudowane komunikatory Facebook Messenger, Telegram, WhatsApp, Vkontake, darmowy VPN i blokadę reklam.

Przeglądarkę Opera GX można pobrać tutaj.

Za Operą:

LIMITER SIECI
Limiter sieci umożliwia wyznaczenie dopuszczalnych limitów wysyłania i pobierania danych, określających jaką część przepustowości sieci może używać przeglądarka. Opera GX przestrzega tych ograniczeń, dzięki czemu gra lub transmisja strumieniowa poza przeglądarką działa płynniej, korzystając z większej przepustowości.

Limiter sieci przyda się także wtedy, gdy połączenie internetowe jest wolne, albo gdy chcesz grać bez lagów i jednocześnie pobierać pliki w przeglądarce.

LIMITER RAMU
Limiter RAMu GX Control pozwala określić ile pamięci ma używać Opera GX. Domyślne ustawienie w Limiterze RAMu stanowi próbę uzyskania równowagi pomiędzy zużyciem pamięci i komfortem pracy. Przeglądarka będzie próbowała używać mniej pamięci niż wyznaczona ilość, ale potraktuje priorytetowo obsługę użytkownika. Wyznaczony limit może zostać nieznacznie przekroczony, jeżeli będzie to potrzebne do utrzymania płynności streamingu albo aktywnego dostępu do pliku w chmurze. Ustawienie Sztywnego Limitu wymusza bezwzględne pozostawanie poniżej wyznaczonego limitu pamięci. Przeglądarka nie przekroczy limitu, nawet jeśli miałoby to pogorszyć jakość przeglądania.

LIMITER CPU
Limiter CPU pozwala określić ile mocy obliczeniowej procesora może używać przeglądarka, aby zarezerwować resztę na granie. Celem obu funkcji GX Control jest umożliwienie korzystania z przeglądarki również wtedy, gdy grasz lub streamujesz grę potrzebującą dużej ilości zasobów.

INTEGRACJA Z TWITCHEM
Nie przegap żadnej transmisji na żywo. Dzięki temu, że umieściliśmy Twitcha bezpośrednio w pasku bocznym, możesz łatwo oglądać kanały, które obserwujesz, zobaczyć kto jest online, i włączyć powiadomienia za każdym razem, gdy ktoś, kogo obserwujesz, rozpoczyna transmisję na żywo.

GX CORNER
Bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami, najnowszymi premierami gier i wiadomościami o grach – w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

GX DŹWIĘK
W Operze GX napotkasz efekty dźwiękowe, skomponowane we współpracy z inżynierem dźwięku Rubénem Rincónem i zespołem Berlinist, który niedawno otrzymał nominację do nagrody BAFTA Games Awards za oryginalną ścieżkę dźwiękową do gry Gris. Efekty dźwiękowe można włączać i wyłączać w ustawieniach przeglądarki.

GX DESIGN
Możesz dostosować przeglądarkę do swoich potrzeb wybierając kolor podświetlenia, animacje na stronie startowej oraz motywy.

GX MOTYWY
Wybierz jedną ze specjalnie zaprojektowanych tapet lub ustaw tapetę z pulpitu komputera jako tło przeglądarki.

WBUDOWANE KOMUNIKATORY
Czatuj i surfuj po internecie w tym samym czasie dzięki komunikatorom Facebook Messenger, Telegram, Vkontakte i WhatsApp wbudowanym bezpośrednio w pasek boczny przeglądarki.

ODŁĄCZANIE OKIEN WIDEO
Oglądaj Twitcha i Youtube'a dzięki funkcji wideo na wierzchu (video pop out), która pozwala utrzymywać okienko z materiałem wideo zawsze na wierzchu. Wideo pozostaje widoczne w okienku unoszącym się nad kartami, a także innymi aplikacjami.

BLOKADA REKLAM
Korzystaj z płynniej działającego internetu bez reklam dzięki naszej wbudowanej funkcji blokowania reklam. Łatwo ją wyłącz, aby wspierać twórców opierających swoją działalność na reklamach.

DARMOWY VPN W PRZEGLĄDARCE
Ciesz się większą prywatnością i bezpieczeństwem dzięki naszej bezpłatnej, nie wymagającej logowania i nieograniczonej funkcji VPN w przeglądarce.


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.