Apple wprowadziło nie tylko nagrody za najlepsze gry i aplikacje w danym roku, ale także własne nagrody muzyczne - Apple Music Awards. Przyznawane są one w pięciu kategoriach najlepszym i najodważniejszym - zdaniem Apple oczywiście - artystom, którzy wywali największy wpływ na światową kulturę w danym roku.

Wybór nagrody dla globalnego artysty, tekściarza i przełomowego artysty danego roku dokonywany jest w gronie redakcji Apple Music. Z kolei album i piosenka roku wybierana jest na bazie statystyk odsłuchań w tej usłudze.

Artystą roku 2019 Apple uznało Billie Eilish. Jej album „WHEN WE FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” uznany został także albumem roku, był bowiem najczęściej odtwarzany w usłudze Apple Music w mijającym roku. Wraz ze swoim bratem, współtwórcą jej piosenek otrzymała ona tytuł tekściarza roku.

Przełomowym artystą 2019 roku uznana została rapowa i soulowa piosenkarka Lizzo. Z kolei piosenką roku w Apple Music jest „Old Town Road” artysty zwanego Lil Nas X.

Apple przygotowało też specjalne nagrody, których głównym elementem jest plaster krzemowy, używany do wytwarzania procesorów umieszczony w ramce z anodowanego aluminium. Zostaną one rozdane już jutro, 4 grudnia, podczas gali w Auli Steve Jobs Theater na nowym kampusie Apple. Wydarzenie to będzie transmitowane.

Źródło: Apple


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.