Wczoraj w Nowym Jorku odbyła się zamknięta i nietransmitowana online impreza, podczas której Apple nagrodziło najlepsze, zdaniem tej firmy, gry i aplikacje 2019 roku.

Aplikacja roku 2019 dla iPhone'a: Spectre Camera

Najlepszą, zdaniem Apple, aplikacją dla iPhone'a jest Spectre Camera, pozwalająca na robienie świetnych zdjęć o długim czasie ekspozycji.

Aplikacja roku 2019 dla iPada: Flow by Moleskine

Najlepszym programem dla iPada, zdaniem Apple, jest Flow by Moleskine. Jest to notatnik wyposażony w zestaw świetnych narzędzi do rysowania i szkicowania.

Flow by Moleskine w App Store

Flow by Moleskine

Aplikacja roku 2019 dla Maca: Affinity Publisher

Z grona aplikacji dla macOS, Apple uznało za najlepszy program mijającego roku Affinity Publisher. Pozwala on na tworzenie profesjonalnych publikacji.

Affinity Publisher w App Store

Affinity Publisher

Aplikacja roku 2019 dla Apple TV: The Explorers

Uznany przez Apple za najlepszą aplikację 2019 roku dla Apple TV program The Explorers pozwala na tworzenie zbioru zdjęć i filmów przedstawiających naturę.

The Explorers w App Store

The Explorers

Gra 2019 roku dla iPhone'a: „Sky: Children of the Light”

Za najlepszą grę 2019 roku Apple uznało „Sky: Children of the Light”, która charakteryzuje się piękną grafiką i równie dobrą ścieżką dźwiękową. Gracz podróżuje przez tytułowe królestwo nieba.

Sky: Children of the Light w App Store

Sky: Children of the Light

Gra 2019 roku dla iPada: „Hyper Light Drifter”

Najlepszą grą na iPada uznana została „Hyper Light Drifter”, inspirowana klasycznymi grami przygodowymi na komputery 16-bitowe.

Hyper Light Drifter w App Store

Hyper Light Drifter

Gra 2019 roku dla Maca: „GRIS”

Za najlepszą grę 2019 roku na Maca Apple uznało „Gris”. Jest to faktycznie jeden z ładniejszych graficznie i ciekawszych tytułów, w którym połączono elementy platformówek i gier logicznych.

GRIS w App Store

GRIS

Gra 2019 roku dla Apple TV: „Wonder Boy: The Dragon's Trap”

Apple uznało też najlepszą grą mijającego roku dla Apple TV „Wonder Boy: The Dragon's Trap". Jest to remake klasycznej gry z lat 80. Zadaniem gracza jest pokonywanie wrogów na kolejnych etapach.

Wonder Boy: The Dragon's Trap w App Store

Wonder Boy: The Dragon's Trap

Gra 2019 roku w Apple Arcade: „Sayonara Wild Hearts”

Wśród poszczególnych kategorii najlepszych gier mijającego roku nie mogło zabraknąć także osobnej kategorii dla usługi Apple Arcade. Zdaniem Apple najlepszą w tej usłudze jest gra „Sayonara Wild Hearts”.

Sayonara Wild Hearts w App Store

Sayonara Wild Hearts

Źródło: Apple