Kilka miesięcy temu w sieci pojawiły się informacje o tym, że niewielka liczba iPhone'ów produkowanych w Indiach trafiła także do Europy. Te niepotwierdzone wtedy informacje sugerowały, że początkowo przeznaczona na rynek lokalny produkcja iPhone'ów w Indiach rozwinęła się na tyle, by Apple mogło zdecydować się na eksport ich do innych krajów. Potwierdził to właśnie jeden z ministrów indyjskiego rządu - Ravi Shankar Prasad.

Oznajmił on dzisiaj, że produkowane w tym Indiach iPhone'y będą trafiały także na eksport. Oczekuje on także rozszerzenia przez Apple działalności w tym kraju. Co ważne iPhone'y w Indiach nie będą już tylko montowane. Niektóre z ich elementów będą tam także produkowane. Dodatkowo Foxconn, który ma w Indiach dwie montownie tych urządzeń, otworzy dwa kolejne takie zakłady.

W Indiach obecnie produkowane są iPhone'y SE, 6s, 7, X i XR. Mówi się jednak także o możliwym rozpoczęciu produkcji iPhone'a 11. Możliwe więc, że już w przyszłym roku na niektórych modelach iPhone'ów sprzedawanych w naszym kraju zamiast napisu „Assembled in China” pojawi się ”Assembled in India”.

Źródło: 9To5Mac za Reuters