Do niedawna wszystkie iPhone'y, które były dostępne w oficjalnych kanałach dystrybucji w Europie, trafiały na ten rynek z Chin. Teraz niewielka ich liczba trafia tutaj także z Indii. Informację taką podaje The Economic Times.

Produkcja iPhone'ów w Indiach początkowo przeznaczona była tylko na lokalny rynek i miała na celu ominięcie ceł, które narzuca ten kraj na importowaną elektronikę. Dzięki temu firma mogła obniżyć ceny na te urządzenia i być tam bardziej konkurencyjną. Zdaniem cytowanego przez The Economic Times eksperta produkcja jest już jednak na tyle duża, że około 100 tysięcy sztuk iPhone'ów trafia w każdym miesiącu z Indii do Europy.

Krok ten może oznaczać, że Indie stają się realną alternatywą wobec Chin jeśli chodzi o globalną produkcję iPhone'ów. O dywersyfikacji dostaw dla Apple zaczęło się głośno mówić po tym jak widmo wojny celnej pomiędzy USA i Chinami stało się realne.

Na razie w Indiach produkowane są iPhone'y 6s i 7, jednak mówi się także o możliwym rozpoczęciu produkcji jednego z tegorocznych modeli.

Źródło: 9To5Mac za The Economic Times