Na kanale wsparcia technicznego Apple w serwisie YouTube dostępne są dwa nowe poradniki dla użytkowników iPhone'ów, iPadów i iPodów touch. Pierwszy z nich pokazuje, jak aktywować skaner kodów QR w centrum sterowania, a drugi jak robić zrzuty stron internetowych w Safari na tych urządzeniach. Pierwszy z filmów nagrany został w pionowej orientacji, tak by dobrze wyświetlał się na ekranie iPhone'a.

Aby móc aktywować skaner kodów QR bezpośrednio w centrum sterowania należy najpierw dodać go do tego panelu. Można to zrobić w aplikacji Ustawienia w widoku centrum sterowania. Należy stuknąć tam w punkt „dostosuj narzędzia”, znaleźć na liście czytnik kodów QR i następnie stuknąć w ikonę „+”. W tym samym widoku można przestawiać poszczególne pozycje względem siebie. Później wystarczy przywołać centrum sterowania i stuknąć w ikonę skanera kodów QR.

Drugi z filmów pokazuje jak wykonać zrzut całej strony internetowej w Safari. W tym celu należy wykonać zrzut ekranu przyciskając jednocześnie w zależności od urządzenia przyciski usypiania i zwiększania natężenia dźwięku albo przyciski usypiania i Home. Po wykonaniu zrzutu należy stuknąć w jego miniaturę, która pojawi się w lewym dolnym rogu, a następnie przełączyć widok na całą stronę. W ten sposób wygenerowany zostanie zrzut całej strony web, a nie tylko widoczny jej fragment. Na zrzucie można dodawać swoje notatki i adnotacje, a całość można zapisać jako plik PDF lub udostępnić innym.