Wczoraj późnym wieczorem Apple udostępniło pierwsze bety systemów iOS, iPadOS, tvOS w wersji 13.3 oraz watchOS w wersji 6.1.1. Są one dostępne tylko dla zarejestrowanych programistów za pośrednictwem portalu deweloperskiego Apple oraz bezpośrednio w ustawieniach, jeśli na danym urządzeniu zainstalowany jest odpowiedni profil upoważniający do otrzymywania aktualizacji deweloperskich wersji testowych.

Wśród nowości, jakie przynosi pierwsza beta iOS 13.3 wspomnieć wypada o wyraźnej zmianie zarządzania pamięcią. Programy działające w tle nie są teraz szybko zamykane - na co skarżą się programiści i użytkownicy obecnej wersji iOS. Powoduje to ich częste przeładowywanie. W becie iOS 13.3 Apple wydłużyło do pewnego stopnia ich czas działania w tle.

Kolejnymi nowościami są możliwość wyłączenia na stałe klawiatury z naklejkami Memoji, możliwość ograniczenia czasu komunikacji z wybranymi kontaktami poprzez aplikacje Telefon, FaceTime, Wiadomości czy kontakty iCloud, a także zaktualizowana ikona zegarka Apple Watch.

Guilherme Rambo z 9To5Mac ostrzega, że beta iOS 13.3 powoduje problemy ze słuchawkami Beats Solo Pro.

Źródło: 9To5Mac


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019