Kiedy podróżuje się pomiędzy domem a biurem, uczelnią lub szkołą, a być może nawet dalej w interesach, odpowiedni sprzęt do przenoszenia komputera, tabletu i wszelkich elektronicznych gadżetów i akcesoriów to sprawa wręcz krytyczna. Dlatego warto stawiać na sprawdzone marki, a taką niewątpliwie jest JCPAL. Akcesoria tej marki od lat cieszą się dużą popularnością użytkowników iPhone'ów, iPadów czy komputerów Mac. Warto wiedzieć, że w jej ofercie jest też świetny miejski plecak.

Plecak ma przyjemny, pasujący do wszystkiego szary kolor. Wykonany został z bardzo wytrzymałej tkaniny o wysokim stopniu odporności na wodę i miłej szorstkiej fakturze. Choć jest ona bardzo mocna, jest też przyjemna w dotyku i wydaje się delikatna. Producent wyposażył plecak w dodatkowe zabezpieczenia. I tak, poza standardowym wypełnieniem miękką wyściółką pleców, plecak ten posiada również wyściółkę przednią i boczną. Wszystko to zapewnia wysokie bezpieczeństwo przenoszonym w nim przedmiotom.

Główna komora ma pojemność 15,5 litra. Znalazła się w niej także przegroda na laptopa. Można w niej zmieścić komputer z wyświetlaczem o przekątnej liczącej do 15 cali. W środku dostępne są też dwie dodatkowe kieszenie, np. na dokumenty, kabelki i inne drobne przedmioty. Do głównej komory można np. zabrać dodatkową bluzę czy strój na siłownię, na którą idzie się prosto z pracy, czy też aparat fotograficzny. Przednia ściana kryje dwie szerokie, zachodzące na siebie kieszenie zabezpieczone przez mocne zamki błyskawiczne. Dostęp do każdej z nich jest po przeciwnych stronach górnej powierzchni przedniej ściany plecaka. Z powodzeniem można schować tam książkę czy tablet. Całość dopełniają dwie elastyczne kieszenie boczne na butelki, bidon czy np. parasolkę.

Niewątpliwą zaletą, poza wyglądem i wytrzymałością, jest też jego waga, wynosząca jedynie 625 gramów, oraz cena. Plecak JCPAL Casense Lite można kupić w sklepie Zadbane Gadżety w cenie 249 zł.

Artykuł ukazał się pierwotnie w MyApple Magazynie nr 7/2019

Pobierz MyApple Magazyn nr 7/2019