Według najnowszego raportu opublikowanego przez analityka Ming-Chi Kuo, w pierwszym kwartale 2020 roku Apple zaprezentuje iPada wyposażonego w kamerę z technologią Time of Flight (ToF). W raporcie znalazło się także kilka informacji na temat kolejnych modeli MacBooków.

iPad

W kamerę ToF wyposażona ma zostać kolejna generacja iPadów serii Pro. Technologia ToF pozwala na tworzenie trójwymiarowych map otoczenia. W uproszczeniu jej działanie polega na wysyłaniu wiązki światła i obliczaniu czasu potrzebnego na jego powrót do odbiornika po odbiciu się od znajdujących się w otoczeniu obiektów. Wpływa to na polepszenie jakości wykonywanych zdjęć oraz zwiększa możliwości aplikacji korzystających z technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Co więcej, według analityka dwa przyszłoroczne modele iPhone'ów również wyposażone będą w takie rozwiązanie. Można domniemywać, że także będą to modele serii Pro.

MacBook Pro

Według Kuo, 16-calowy MacBook Pro ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Po raz pierwszy zastosowana ma być nowa konstrukcja klawiatury. Apple planuje użyć mechanizmu nożycowego, a nie motylkowego. Jest on mniej podatny na awarie związane przede wszystkim z zanieczyszczeniami wpadającymi pod klawisze, które nękają użytkowników obecnych modeli MacBooków. W przyszłym roku nożycowa klawiatura ma pojawić się w pozostałych modelach komputerów Apple.

Źródło: MacRumors