M. Night Shyamalan to reżyser, producent i scenarzysta znany za sprawą takich filmów jak „Szósty zmysł", „Niezniszczalny", „Osada" czy „Znaki". Aktualnie pracuje on nad nowym serialem dla Apple TV+, zatytułowanym „Servant". Podczas tegorocznej edycji konwencji New York Comic Con po raz pierwszy wypowiedział się on szerzej na temat tej produkcji, ujawniając nowe informacje na temat jej fabuły i związanych z nią planów.

„Servant" będzie opowiadać o młodym małżeństwie, które nie mogąc poradzić sobie z żalem po stracie dziecka decyduje się wypróbować eksperymentalną terapię z wykorzystaniem lalki, mającej zastąpić utracone niemowlę. Pogrążona w żałobie matka tak bardzo angażuje się w opiekę nad sztucznym dzieckiem, iż decyduje się wynająć do pomocy nianię. Szybko okazuje się jednak, że zatrudniona przez nią kobieta skrywa mroczne sekrety.

Shyamalan zdradził, iż główną ideą przyświecającą mu podczas pracy nad serialem było stworzenie atmosfery dziwnej i niepokojącej, ale też w pewien groteskowy sposób zabawnej. Porównał on przy tym serial „Servant" do swoich dwóch wcześniejszych filmów - „Wizyta" i „Split" - w których eksperymentował z podobną stylistyką. Ujawnił on też, iż planuje podzielić całą historię na sześć sezonów, każdy składający się z dziesięciu półgodzinnych odcinków.

Zapytany o to, dlaczego zdecydował się na współpracę z Apple, Shyamalan odpowiedział, że uznał iż preferowana przez niego stylistyka dobrze współgra z tym, co reprezentuje ta firma. Dodał on też, że w czasach, w których drastycznie zmienia się sposób w jaki widzowie oglądają filmy i seriale, dobrze jest mieć wsparcie jednej z największych firm na świecie.

Usługa Apple TV+ zadebiutuje już pierwszego listopada, jednak serial „Servant" początkowo nie będzie dostępny w jej katalogu. Jego premierę zapowiedziano na 28 listopada.

Źródło: IGN