Usługa Apple TV+ wystartuje już pierwszego listopada, lecz początkowo w jej katalogu znajdziemy zaledwie dziewięć autorskich seriali Apple. Firma ta nieustannie pracuje jednak nad kolejnymi produkcjami. Jak donosi The Hollywood Reporter jest ona już na ostatnim etapie negocjacji dotyczących zakupu praw do musicalowej adaptacji opowiadania „Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa.

„Opowieść wigilijna" to bardzo popularna świąteczna historia, która była już wielokrotnie ekranizowana w różnych wersjach. Jej głównym bohaterem jest zrzędliwy skąpiec, Ebenezer Scrooge, który w noc wigilijną zostaje odwiedzony przez duchy świąt. Adaptacja, którą chce zakupić Apple, ma być musicalem, w którym wystąpią Will Ferrell (znany m.in. z filmów „Legenda Telewizji" i „Bracia Przyrodni") i Ryan Reynolds (m.in. „Deadpool" i „Detektyw Pikachu"). Jak na razie nie wiadomo jednak, który z nich zagra Scrooge'a. Za scenariusz i reżyserię odpowiadać zaś będzie duet Sean Anders i John Morris, którzy współpracowali już wcześniej ze sobą przy komediach „Co wiecie o swoich dziadkach?" i „Rodzina od zaraz".

Usługa Apple TV+ wystartuje w Polsce 1 listopada, a jej cena wynosić będzie 24,99 zł miesięcznie. Osoby, które zakupią wybrane nowe produkty Apple, dostaną jednak rok abonamentu za darmo.

Źródło: The Hollywood Reporter