Z początkiem listopada Apple oferować będzie już dwie usługi multimedialne (nie licząc tej z grami, czyli Apple Arcade). Będą to Apple Music - oferujące od kilku lat muzykę na żądanie - oraz Apple TV+, czyli serwis z wideo na żądanie. Obie działają niezależnie, a ich abonamenty nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Apple planuje jednak wprowadzenie wspólnego abonamentu na obie te usługi. W tym celu rozmawiać ma z wytwórniami muzycznymi.

Financial Time donosi, że niektóre z wytwórni muzycznych sprzyjają temu pomysłowi, podczas gdy przynajmniej jedna duża wytwórnia ma poważne wątpliwości i obawia się tego, że spadną jej wpływy z udostępniania muzyki przez Apple Music. Rozmowy nie są jeszcze na etapie, na którym dyskutowano by o cenach.

Apple TV+ tylko z ofertą własnych filmów i seriali?

Z informacji nie wynika, by Apple rozmawiało z producentam filmów i seriali na temat wspólnego abonamentu za Apple Music i Apple TV+. Może to oznaczać, że w tej usłudze VOD, która startuje już 1 listopada, dostępne będą jedynie własne produkcje Apple. To z kolei oznacza, że jej oferta, przynajmniej na starcie będzie dość uboga. To może tłumaczyć oferowanie przez Apple darmowej rocznej subskrypcji na nią z każdym nowym urządzeniem.

Źródło: MacRumors za Financial Times