Dwuosobowy zespół niezależnych programistów rozpoczął pracę nad aplikacją, dzięki której miłośnicy popularnego StarCrafta 2 będą mogli sterować grą za pomocą dowolnego urządzenia z systemem iOS. Premiera tego nietypowego kontrolera została przewidziana na wrzesień bieżącego roku.

Program nazwany RTS Gameboard for Starcraft 2 będzie składał się z dwóch elementów – klienta instalowanego na komputerze Mac lub PC, oraz aplikacji iOS, dostępnej w App Store. Kontroler ma zapewnić dostęp do wszystkich funkcji gry, takich jak sterowanie mini-mapą, szczegółowe statystki jednostek czy szybki dostęp do skrótów klawiszowych i makr.

Twórcy zapewniają, że ich aplikacja w żaden sposób nie hakuje gry, minimalnie modyfikuje jedynie pliki odpowiedzialne za sterowanie. Do uruchomienia StarCrafta nadal potrzebne będzie połączenie z Battle.net.

Wciąż nie wiadomo, czy pomysł spodoba się firmie Blizzard Entertainment, producentowi gry. „Zamieć” słynie z dość radykalnej polityki i z reguły nie zezwala na jakiekolwiek modyfikacje swoich produktów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, RTS Gameboard for Starcraft 2 będzie dostępny w App Store jeszcze w tym miesiącu. Cena aplikacji wyniesie 2,99$.

Źródło: sc2gameboard.com


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.