Na swoim kanale wsparcia technicznego w serwisie YouTube Apple publikuje co kilka dni poradniki dotyczące różnych funkcji dostępnych w urządzeniach tej firmy. Najnowsze dwa pokazują to, jak sparować z Apple TV, iPhone'em, iPadem lub iPodem touch kontrolery popularnych konsol - Xbox i Dualshock 4.

Pierwsze co należy zrobić, to otworzyć widok ustawień Bluetooth w aplikacji Ustawienia zarówno w tvOS, jak i iOS oraz iPadOS. Następnie należy aktywować tryb parowania na wybranym kontrolerze.

W przypadku kontrolera Xbox należy przez trzy sekundy przytrzymać wciśnięty przycisk Connect, do momentu aż główny przycisk X zacznie migać. Teraz pozostaje wybrać tego gamepada na liście urządzeń dostępnych do sparowania w widoku ustawień Bluetooth na Apple TV, iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch.

W przypadku kontrolera Dualshock 4 należy przytrzymać przyciski PS i Share do momentu aż kontroler zacznie migać. Teraz, tak jak w powyższym przypadku, pozostaje wybrać go na liście urządzeń dostępnych do sparowania w widoku ustawień Bluetooth na Apple TV, iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019