Na swoim kanale wsparcia technicznego w serwisie YouTube Apple publikuje co kilka dni poradniki dotyczące różnych funkcji dostępnych w urządzeniach tej firmy. Najnowsze dwa pokazują to, jak sparować z Apple TV, iPhone'em, iPadem lub iPodem touch kontrolery popularnych konsol - Xbox i Dualshock 4.

Pierwsze co należy zrobić, to otworzyć widok ustawień Bluetooth w aplikacji Ustawienia zarówno w tvOS, jak i iOS oraz iPadOS. Następnie należy aktywować tryb parowania na wybranym kontrolerze.

W przypadku kontrolera Xbox należy przez trzy sekundy przytrzymać wciśnięty przycisk Connect, do momentu aż główny przycisk X zacznie migać. Teraz pozostaje wybrać tego gamepada na liście urządzeń dostępnych do sparowania w widoku ustawień Bluetooth na Apple TV, iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch.

W przypadku kontrolera Dualshock 4 należy przytrzymać przyciski PS i Share do momentu aż kontroler zacznie migać. Teraz, tak jak w powyższym przypadku, pozostaje wybrać go na liście urządzeń dostępnych do sparowania w widoku ustawień Bluetooth na Apple TV, iPhonie, iPadzie lub iPodzie touch.