Jak to zwykle bywa, kilka dni przed rozpoczęciem sprzedaży nowych produktów, Apple udostępniło je redaktorom najpopularniejszych serwisów technologicznych. Dziennikarze otrzymali najnowsze modele iPhone'ów - 11, 11 Pro i 11 Pro Max oraz zegarki Apple Watch Series 5.

W przypadku iPhone'ów szczególną uwagę zwrócono na ulepszony aparat oraz czas pracy na baterii.

W recenzji serwisu TechCrunch oraz Refinery29 zwrócono uwagę na tryb nocny. Zdjęcia robione z pomocą tej technologii są według recenzentów „najlepsze w swojej klasie”. Tryb nocny pozwala także na użycie lampy błyskowej, a tak wykonane zdjęcia robią jeszcze lepsze wrażenie.

Redaktorzy The Verge zwrócili uwagę na wiele aspektów modeli Pro. Wspomnieli między innymi o długim czasu pracy na baterii, procesorze, którego wydajność zapewni płynne działanie telefonu przez kilka następnych lat, jakość wyświetlacza oraz oczywiście aparat.

Na łamach serwisu Engadget zwrócono uwagę na przystępną, jak na amerykańskie warunki, cenę iPhone'a 11, który kosztować będzie 699 dolarów.

Poza wymienionymi wyżej zaletami nowych smartfonów Apple, w recenzjach da się wyczuć, że urządzenia te nie są zdaniem dziennikarzy rewolucyjne. Chwalą oni poszczególne funkcje, ale uznają je raczej jako ulepszenia względem poprzednich modeli.

W przypadku nowego Apple Watcha większość dziennikarzy zwróciła uwagę na funkcję always-on, dzięki której wyświetlacz zegarka przez cały czas pozostaje włączony.

Catherine Shu z TechCrunch napisała, że funkcja ta rozwiązuje największy z dotychczasowych problemów zegarka Apple - brak ciągle włączonego wyświetlacza, ale kosztem czasu pracy na baterii. To już kolejna generacja tego urządzenia, a czas ten nie wydłużył się.

Podobnie twierdzi John Gruber z Daring Fireball. Dzięki funkcji always-on usunięto największą jego zdaniem wadę Apple Watcha. Gruber poruszył także temat wbudowanego kompasu, który nie wiruje gdy do zegarka zbliży się magnes, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kompasów.

Dieter Bohn z The Verge napisał kilka zdań o modelach wykonanych z tytanu i ceramiki. W odróżnieniu od tańszych odpowiedników wyposażone są w szkło szafirowe, ale nie różnią się niczym jeśli chodzi o funkcje. Bohn zweryfikował czas pracy na baterii i według niego osiąga deklarowane 18 godzin, ale Series 4 potrafi ten wynik pobić.

Źródła: MacRumors, MacRumors