Usługa Apple TV+ wystartuje już pierwszego listopada, lecz początkowo w jej katalogu znajdziemy zaledwie dziewięć autorskich seriali Apple. Firma ta nieustannie pracuje jednak nad kolejnymi produkcjami. Najnowszym zamówionym przez nią serialem jest ekranizacja powieści „Wybrzeże moskitów" Paula Theroux.

„Wybrzeże moskitów" opowiada o genialnym wynalazcy, który pod wpływem rosnącej niechęci do współczesnej cywilizacji i amerykańskiego stylu życia, a także obaw przed nieuniknioną jego zdaniem wojną jądrową, postanawia przeprowadzić się wraz z rodziną na tytułowe wybrzeże w Hondurasie i zbudować tam nowe, lepsze społeczeństwo. Szybko jednak okazuje się, że nie jest to takie łatwe, jak mu się wydawało.

W główną rolę w ekranizacji zamówionej przez Apple wcieli się Justin Theroux, bratanek autora „Wybrzeża moskitów", znany m.in. z takich filmów jak „Dziewczyna z pociągu", „Mulholland Drive" i „American Psycho" oraz seriali „Maniac" i „Sześć stóp pod ziemią". Showrunnerem serialu będzie Neil Cross, który napisze też scenariusz do pierwszego odcinka wraz z Tomem Bisellem. W pracę nad serialem zaangażowany jest też Rupert Wyatt (reżyser „Genezy planety małp), który zajmie się produkcją i reżyserią wybranych odcinków, oraz Alan Gasmer, Peter Jaysen i Bob Bookman, którzy będą pełnić rolę producentów wykonawczych. W produkcji serialu weźmie udział także wytwórnia Fremantle.

Serial zamówiony przez Apple nie jest pierwszą ekranizacją powieści „Wybrzeże moskitów". Poprzednia trafiła do kin w 1986 roku. Jej reżyserem był Peter Weir, zaś w główną rolę wcielił się Harrison Ford.

Usługa Apple TV+ wystartuje w Polsce 1 listopada, a jej cena wynosić będzie 24,99 zł miesięcznie. Osoby, które zakupią wybrane nowe produkty Apple, dostaną jednak rok abonamentu za darmo.

Źródło: Variety