Po premierze nowych iPhone'ów sieć zalała fala narzekań wskazująca na to, że urządzenia te nie będą cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo telefony są jednak bardzo popularne.

Podobno klienci bardzo ciepło przyjęli iPhone'a 11 Pro w kolorze nocnej zieleni, a także model 11 w odcieniu fioletowym oraz zielonym. Aktualnie czas oczekiwania na większość modeli z serii Pro to nawet trzy tygodnie. W Polskim sklepie internetowym jedynie złoty iPhone 11 Pro ma czas oczekiwania do 7 dni.

Analityk twierdzi, że w USA najczęściej wybieranymi tegorocznymi smartfonami są modele z serii Pro, natomiast w Chinach iPhone 11. Jednak zainteresowanie urządzeniami jest wysokie niemal na całym świecie.

W związku z powyższymi podnosi on również swoją prognozę dotyczącą sprzedaży tych telefonów z przedziału 65-70 milionów do 70-75 milionów w czwartym kwartale tego roku.

Sporo klientów, którzy korzystają z iPhone'a 6/6s oraz z modelu 7 bardzo chętnie wymienią swoje dotychczasowe modele na nowe telefony, dzięki czemu sprzedaż może być jeszcze wyższa.

Podobno podwykonawcy Apple mają problem z produkcją iPhone'a w kolorze nocnej zieleni.

Źródło: MacRumors