Subskrypcje można lubić lub nie, ale obecnie trudno nie opłacać przynajmniej jednej. W przypadku tych odnawialnych w App Store użytkownik, który w momencie jej odnowienia miał problemy z płatnością, np. nie doładował karty do zakupów w internecie lub swojego konta w iTunes Store, może łatwo ją stracić. Apple postanowiło rozwiązać ten problem użytkowników i wprowadziło swego rodzaju okres karencji.

W przypadku, w którym wystąpi problem z płatnością za daną subskrypcję, użytkownik będzie mógł dalej z niej korzystać przez okres od sześciu do 16 dni w zależności od okresu rozliczeniowego w ramach subskrypcji.

  • Subskrypcja tygodniowa: karencja sześciodniowa
  • Subskrypcja jedno-, dwu-, trzy- miesięczna: karencja 16-dniowa
  • Subskrypcja półroczna i roczna: karencja 16-dniowa

W okresie karencji użytkownik będzie mógł korzystać normalnie z subskrypcji i rozwiązać problem z płatnościami (np. doładować kartę do zakupów w sieci lub konto w iTunes Store).

Źródło: 9To5Mac za Apple


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019