Tak, jak można było się spodziewać, Apple zaprezentowało właśnie następcę iPhone'a Xr - iPhone'a 11 wyposażonego także w ekran LCD o przekątnej 6,11-cala.

Urządzenie posiada design podobny do ubiegłorocznego iPhone'a XR. Ekran LCD z charakterystycznym wcięciem - notch - na czujniki FaceID i przednią kamerę. Jest jednak wodoodporne.

Sprawdziły się pogłoski o niemal kwadratowym panelu na dwa aparaty - to zmiana względem ubiegłorocznego modelu. Oba aparaty posiadają matryce o rozdzielczości 12 megapikseli i optyczną stabilizację obrazu. Obiektywy szerokokątny (26 mm) i super szerokokątny (13 mm) mają odpowiednio światło F/1.8 i F/2.4. Dodatkowo obiekty szerokokątny wyposażony jest w optyczny zoom x2. iPhone 11 wyposażony jest też w funkcję smart HDR znaną z ubiegłorocznych modeli XS i XS Max oraz automatyczną funkcję Night Mode, która wykorzystuję funkcję adaptacyjnego bracketingu (wykonywania wielu zdjęć o różnej przysłonie i czasie i łączenia ich w jedno optymalne). Tryb portretowy w iPhone 11 rozpoznaje teraz także zwierzęta domowe. Poprawiono także lampę błyskową, która jest teraz o 36 procent jaśniejsza.

iPhone 11 pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz filmów z rozszerzonym HDR. Pojawiła się także funkcja szybkiego nagrywania filmów bezpośrednio w trybie pracy aparatu. Wystarczy przytrzymać przycisk wyzwalacza.

Przednia kamera w iPhonie 11 posiada rozdzielczość 12 megapikseli. Pozwala ona także na nagrywanie filmów w 4K przy 60 klatkach na sekundę. Dodano także funkcję nagrywania przednią kamerą filmów slow motion.

iPhone 11 wyposażony jest w procesor A13 Bionic, najszybszy obecnie - zdaniem Apple - mobilny procesor dostępny na rynku. Dzięki niemu iPhone 11 jest wyraźnie szybszy od wielu urządzeń dostępnych na rynku, w tym o około 30 procent od ubiegłorocznego iPhone'a XR.

iPhone 11 wyposażony został w specjalny układ audio wspierający Dolby Atmos. Ulepszono też skaner twarzy Face ID. Bateria pozwala na pracę o jedną godzinę dłużej niż iPhone XR.

Ceny

iPhone 11 64 GB: 3599 zł
iPhone 11 128 GB: 3849 zł
iPhone 11 256 GB: 4349 zł

Źródło: Apple