Według najnowszego raportu opublikowanego przez analityka Ming-Chi Kuo, przyszłoroczne modele iPhone'ów zyskają zupełnie nowy design i dwie nowe funkcje, co spowoduje duży wzrost sprzedaży tych urządzeń.

iPhone'y, które pojawią się w 2020 różnić się będą od swoich poprzedników trzema głównymi cechami. Poza odmienionym designem, nowe smartfony Apple obsługiwać będą sieć 5G. Znacznie lepszy ma być także aparat. Nie wiadomo jednak czy w przypadku aparatu, ulepszenie nie pojawi się już w tym roku. Według wielu plotek, niektóre z tegorocznych modeli iPhone'ów mają zostać wyposażone w kwadratowy moduł aparatu z trzema obiektywami.

Kuo nie podaje szczegółów na temat nowego designu ani ewentualnych dalszych ulepszeń aparatu, jednak od pewnego czasu pojawiają się doniesienia o funkcji Time of Flight, czyli laserowym mierzeniu odległości od obiektów znajdujących się w kadrze. Ma one poprawić jakość obrazu, a także oferować nowe funkcje związane z technologią rozszerzonej rzeczywistości. Co więcej, przyszłoroczne iPhone'y wyposażone mają zostać w anteny o zupełnie nowej konstrukcji, które obsługiwać będą ultraszerokopasmowe sieci UWB.

Źródło: 9To5Mac