Sonos oficjalnie zaprezentował swoje nowe urządzenia - przenośny głośnik bezprzewodowy, model One SL oraz następcę wersji Connect.

Pierwszym głośnikiem jest Sonos Move. Cechuje się one niewielkimi rozmiarami (240 x 160 x 126 mm), wsparciem dla AirPlay 2, asystentem głosowym Alexa oraz Google. Urządzenie posiada certyfikat IP56, dzięki czemu jest on odporny na pył i zachlapania. Można nim sterować przy pomocy głosu, przycisków znajdujących się na jego górnej powierzchni, Siri oraz aplikacji Sonos czy systemowego programu Home. Dodatkowo można wyłączyć mikrofony, dzięki czemu głośnik nie powinien nas nasłuchiwać. Wbudowany akumulator zapewnia rozrywkę nawet do 10 godzin, a do jego ładowania można wykorzystać kabel lub specjalną stację dokującą (w zestawie). Urządzenie obsługuje zarówno połączenie Bluetooth jak i Wi-Fi.

Move jest dostępny tylko w kolorze czarnym. Został wyceniony na 1699 zł i dziś ruszyła jego przedsprzedaż. W sklepach będzie on dostępny od 24 września.

Wytrzymały, inteligentny głośnik z akumulatorem do słuchania zarówno w domu, plenerze jak i w drodze. Move to wolność wyboru użytkownika – ponad 100 serwisów streamingowych, obsługa dwóch asystentów głosowych oraz łączność Wi-Fi lub Bluetooth. Głośnik może działać jako część szerszego systemu Sonos lub zupełnie samodzielnie. Dzięki usprawnionej funkcji Trueplay ustawienia dźwięku zostaną automatycznie zoptymalizowane do każdego otoczenia, w którym znajduje się głośnik.

Do oferty amerykańskiej firmy trafił również następca modelu Play:1. Mowa o głośniku One SL. Jest to praktycznie ten sam głośnik co wersja One, jednak w przeciwieństwie do niej, jest pozbawiony wbudowanych mikrofonów. Potencjalny klient będzie mógł wybrać jedną z dwóch wersji kolorystycznych - białej oraz czarnej. Jego cena katalogowa to 869 złotych i do oficjalnej sprzedaży trafi on 12 września. Od dziś można go kupić w przedsprzedaży.

Ostatnią nowością jest dostawka Sonos Port, która jest następcą modelu Connect. Pozwala rozszerzyć platformę Sonos o tradycyjne domowe systemy stereo i odbiorniki. Została ona wyceniona na 1899 złotych i będzie dostępna na początku 2020 roku.

Źródło: Sonos