Najnowsze doniesienia zagranicznych serwisów mówią o tym, że 10 września może zadebiutować kolejna generacja Apple TV, która zostanie wyposażona w nowe złącze HDMI 2.1.

Mogłoby się wydawać, że wiemy już wszystko o tym, jakie produkty zostaną zaprezentowane 10 września. Nie jest wykluczone, że poza iPhone'ami oraz zegarkiem Apple Watch ujrzymy kolejną generację Apple TV.

Użytkownik Twittera kryjący się pod nickiem @never_relased udostępnił ciekawą informację. Według niego nowe Apple TV ma otrzymać procesor Apple A12 Bionic. Te informacje dodatkowo potwierdził serwis MacRumors, który twierdzi, że nazwa Apple TV 11,1 znajduje się w kodzie źródłowym iOS13.

Serwis 9to5Mac powołując się na anonimowe źródło, twierdzi że nowa generacja tego urządzenia zostanie wyposażona w nowe złącze HDMI 2.1. To rozwiązanie ma przynieść lepszą przepustowość, dźwięk, a także wsparcie dla rozdzielczości 8K, która powoli pojawia się w telewizorach.

Warto przypomnieć, że ostatnia premiera Apple TV 4K miała miejsce w 2017 roku. W związku z wprowadzeniem serwisu Apple TV+ oraz Apple Arcade pojawienie się nowego urządzenia miałoby sens. Jednak czy rzeczywiście Apple TV zadebiutuje 10 września? Tego dowiemy się już niebawem.

Źródło: MacRumors, 9to5Mac