O okularach rzeczywistości rozszerzonej od Apple mówi się od dłuższego czasu. Podobnie jak w przypadku projektu Titan, w ramach którego firma pracuje podobno nad elektrycznym samochodem, także i tutaj co jakiś czas pojawiają sprzeczne informacje. Raz mówi się o tym, że zawiesiła ten projekt, innym razem, że wciąż nad nim pracuje. Najwyraźniej jednak coś jest na rzeczy, gdyż w wewnętrznej becie iOS 13 jest kilka odniesień do takiego właśnie urządzenia. Odkryli je redaktorzy MacRumors.

W wewnętrznej becie znalazła się m.in. aplikacja o nazwie STARTester, która posiada specjalny tryb pracy pozwalający na zamontowanie iPhone'a w okularach. Zdaniem MacRumors chodzić może o testowanie w ten sposób funkcji właściwych okularów AR.

Dodatkowo w systemie i jego kodzie znalazło się wiele odniesień do systemu StarBoard przeznaczonego dla aplikacji korzystających z rzeczywistości rozszerzonej. W ciągach tekstowych w kodzie wewnętrznej bety iOS 13 pojawiają się także takie oznaczenia jak „ARStarBoardViewController” czy „ARStarBoardSceneManager”. Z kolei w pliku README znalazło się także odniesienie do urządzenia o kodowej nazwie Garta.

Przypomnieć warto, że w wewnętrznej becie iOS 13 znalazły się też odniesienia do lokalizatora Bluetooth od Apple.

Źródło: MacRumors