Od tym, że Apple pracować ma nad swoim własnym tagiem Bluetooth pozwalającym na lokalizowanie obiektów mówi się od jakiegoś czasu. To niewielkie akcesorium ma przypominać inne tego typu produkty dostępne na rynku. Teraz wiadomo już jak będzie wyglądać oraz gdzie będzie można sprawdzić jego ostatnie położenie. Wszystko to znalazło się w specjalnej wewnętrznej becie systemu iOS 13, do której dotarli redaktorzy serwisu MacRumors.

Lokalizator Apple będzie niewielkim białym krążkiem z logo firmy na górnej powierzchni. Urządzenie posiada kodowe oznaczenie B389.

W wewnętrznej becie iOS 13 znajduje się wiele do niego odniesień. Najbardziej wymownym jest chyba to:

tag your everyday items with B389 and never lose them again.

Lokalizator Bluetooth od Apple będzie powiązany z aplikacją Find My w iOS 13, która łączyć będzie także funkcje obecnych programów Find My Friends (Przyjaciele) i Find My iPhone. W programie tym, dostępnym w wewnętrznej becie, znalazł się dodatkowy widok „przedmioty”.

Przy utracie połączenia Bluetooth z danym lokalizatorem użytkownik otrzyma stosowne powiadomienie. Będzie on mógł jednak stworzyć sobie tzw. bezpieczne lokalizacje (np. dom czy mieszkanie), w których nie będzie powiadamiany o utracie połączenia.

Urządzenie to ma także wydawać dźwięki, pozwalające na jego odnalezienie, w tym celu wykorzystać będzie można także rzeczywistość rozszerzoną. Dodatkowo w przypadku jego zagubienia (a więc przedmiotów do których jest ono przypięte), będzie można oznaczyć je jako zagubione. Jeśli znajdzie się ono w zasięgu innego iPhone'a, jego użytkownik otrzyma powiadomienie wraz z informacją o tym, jak skontaktować się z właścicielem zagubionego lokalizatora. Ten ostatni także ma być o tym automatycznie powiadomiony. Urządzenie zasilane ma być z wymiennej baterii.

Źródło: MacRumors