Redaktorzy PhoneBuff, popularnego kanału w serwisie YouTube, przeprowadzili testy upuszczeniowe, czyli tzw. drop testy, najnowszego smartfona Samsunga - Galaxy Note 10+ oraz ubiegłorocznego iPhone'a XS Max. W przeciwieństwie do popularnych porównań szybkości otwierania aplikacji przez najnowsze modele topowych smartfonów Samsunga z ubiegłorocznymi modelami iPhone'ów, tym razem wygrał Note 10+.

Zarówno przedni jak i tylny panel w Galaxy Note 10+ wykonany jest ze szkła Gorilla Glass 6, prawdopodobnie z tego samego szkła wykonane są przedni i tylny panel w iPhonie XS Max (Apple nie podaje tego jednak oficjalnie). Okazuje się jednak, że w drop testach najnowszy smartfon Samsunga zebrał więcej punktów, bo 37 na 40, podczas gdy iPhone XS Max oceniony zdobył jedynie 34 punkty.

iPhone XS Max lepiej przeszedł testy upadku na tył i na narożnik. Z kolei Galaxy Note+ wyszedł mniej uszkodzony po teście upadku na ekran. Note 10+ lepiej także przeszedł serię drop testów na ekran. Po dziesięciu, mimo rozbicia, ekran wciąż działał i rozpoznawał dotyk. W iPhonie XS Max ekran przestał reagować już po trzech próbach.

Źródło: 9To5Mac