Ming-Chi Kuo przewiduje, że jesienią oprócz nowych iPhone'ów może pojawić się piąta generacja zegarka Apple Watch. Nowe informacje ukryte w becie watchOS 6 zdają się potwierdzać tą teorię.

Notatka badawcza TF International Securities opublikowana dla chińskich mediów zawiera kilka bardzo interesujących informacji. Ming-Chi Kuo prognozuje w niej, że firma Japan Display będzie zwiększać swój udział w zamówienia na wyświetlacze OLED do zegarków Apple Watch, które w 2019 roku mają sięgać około 15-20 procent. W 2021 liczby te mają wzrosnąć nawet do 70-80 procent.

Zdaniem popularnego analityka już za miesiąc zobaczymy nie tylko trzy nowe iPhone'y. Podczas konferencji ma zostać zaprezentowana także piąta generacja Apple Watcha. Wszystkie poprzednie modele od serii 1 do 4 zostały wprowadzone na rynek we wrześniu, dlatego ta informacja wydaje się być prawdopodobna.

Dowodem na te słowa ma być odkrycie serwisu iHelpBR. Redaktor naczelny portalu Filipe Espito pokazał, co skrywa najnowsza beta watchOS6. Opublikowane zdjęcia sugerują, że Apple Watch może pojawić się w wersji z tytanową oraz ceramiczną kopertą.

Zegarek przy pierwszym ustawieniu prezentuje tarczę, która jest wzorowana na grawerze znajdującym się wokół czujnika tętna. Zdjęcia oprócz standardowego napisu "Designed by Apple in California" zawierają nazwy materiałów, z jakich został wykonany zegarek. Jednocześnie mamy potwierdzenie, że nowy Apple Watch pojawi się ponownie w rozmiarze 44 mm oraz 40 mm.

Ming-Chi Kuo informację o ceramicznej wersji Apple Watcha podawał już na początku roku. Wygląda na to, że jego przewidywania były prawdziwe.

Warto przypomnieć, że Apple Watch 4 nie był w ogóle oferowany w wersji ceramicznej. Wygląda na to, że będzie ona dostępna w sprzedaży. Na ten moment nie jest jasne, czy tytanowa obudowa zastąpi aluminiową, czy będzie jedną z dostępnych opcji przy zakupie.

Do konferencji Apple pozostał już niespełna miesiąc. Wtedy powinniśmy poznać wszystkie szczegóły związanie z piątą serią Apple Watcha.

Źródło: MacRumors, 9to5Mac