Od dwóch lat App Store i Mac App Store posiadają specjalną pierwszą stronę, na której publikowane są wpisy blogowe opisujące polecane aplikacje, rozwiązania problemów za pomocą kilku różnych programów, a także kulisy powstawania ich powstawania oraz wywiady z twórcami. Do niedawna treści te dostępne były tylko w samych aplikacjach App Store dla iOS i macOS. Jak donosi 9To5Mac Apple udostępniło je ostatnio także w formie podglądu dostępnego w przeglądarce web.

Ruch ten pozwoli udostępniać artykuły z bloga App Store także tym użytkownikom, którzy nie korzystają z urządzeń Apple. Będą oni teraz mogli przeglądać je i czytać bezpośrednio w przeglądarce web, jeśli otworzą udostępniony przez znajomych link do takiego tekstu.

Powyższy artykuł widoczny na zrzucie ekranu dostępny jest tutaj.

W przypadku otworzenia linków do tych wpisów blogowych na urządzeniu Apple, automatycznie otworzona zostanie aplikacja App Store z odpowiednim artykułem.

Moim zdaniem Apple w ogóle powinno udostępnić cały blog z App Store i Mac App Store w wersji webowej, a więc także ze stroną, na której pojawiają się nagłówki poszczególnych wpisów. To ułatwiło by ich przeglądanie.

Źródło: 9To5Mac