GRIS to debiutancka gra hiszpańskiego Nomada Studio, wydana w grudniu 2018 roku przez Devolver Digital. Została ona bardzo dobrze przyjęta zarówno przez graczy jak i krytyków, zdobywając też kilka prestiżowych nagród (m.in. Annie Award i Game Developers Choice Award). Do niedawna można było w nią zagrać tylko na platformach macOS, Windows i Nintendo Switch. Jeszcze w tym miesiącu trafi jednak również na urządzenia z systemem iOS.

GRIS to gra, która przykuwa uwagę przede wszystkim charakterystyczną stylistyką oprawy graficznej, przywodzącą na myśl artystyczny film animowany lub komiks. Pod tą nietuzinkową otoczką kryje się całkiem prosta, minimalistyczna platformówka z elementami gry logicznej, stawiająca raczej na nieśpieszną eksplorację świata gry, a nie trudne, wymagające wyzwania. Wcielamy się w niej w kobietę o imieniu Gris, która trafia do ponurego, pozbawionego kolorów świata. Wraz z postępami w grze nie tylko zdobywamy nowe umiejętności, ale też stopniowo przywracamy kolory naszemu otoczeniu.

Premierę gry GRIS w wersji dla iOS zapowiedziano na 22 sierpnia 2019 roku. Już teraz można ją jednak nabyć w App Store w przedsprzedaży w cenie 23,99 zł. Będzie to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych reklam ani mikropłatności. Wersja na macOS dostępna jest do nabycia m.in. w sklepach Steam i GOG, gdzie kosztuje obecnie 60,99 zł.

Pobierz GRIS


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019