Amerykańskie Biuro Patentowe zaakceptowało kolejne dwa wnioski złożone przez Apple. Tym razem firma z Cupertino zyskała wyłączność do układu graficznego jednej ze swoich sztandarowych aplikacji oraz własnej technologii synchronizacji danych.

Pierwszy patent dotyczy interface’u stosowanego w urządzeniach Apple do przeglądania materiałów multimedialnych opublikowanych w serwisach internetowych. Rozwiązanie to jest doskonale znane wszystkim użytkownikom mobilnej wersji YouTube.

Drugi wniosek został zatytułowany „Protokół synchronizacji danych”, co sugeruje związek z bezprzewodowym przesyłaniem informacji pomiędzy różnymi urządzeniami, np. Makiem i iPhonem. Najogólniej mówiąc, technologia ta polega na stosowaniu różnych trybów synchronizacji danych, w zależności od rodzaju przesyłanych plików.

Próbę opatentowania protokołu synchronizacji Apple podjął już w maju 2007 roku, jednak sprawa dopiero teraz została rozpatrzona. Wniosek o zastrzeżenie nowego interface’u wpłynął do Biura Patentowego 13 maja bieżącego roku.

Źródło: macnn.com


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.