Według nieoficjalnych doniesień użytkownicy iPadów mogą doczekać się w końcu dedykowanej aplikacji WhatsApp. Nową, odświeżoną wersję programu mogą otrzymać również posiadacze komputerów Mac.

Do tej pory WhatsApp nie doczekał się oficjalnej aplikacji dedykowanej na iPada. Według informacji podanych przez serwis WABetainfo w opracowaniu jest właśnie aplikacji dedykowana dla tabletów. Dodatkowo użytkownicy systemu macOS mogą doczekać się nowej, lepszej wersji. Aktualna odsłona WhatsAppa dla komputerów Mac nie jest idealna.

Co ciekawe, WhatsApp po aktualizacji miałby się stać wieloplatformowym komunikatorem. Użytkownik mógłby korzystać z komunikatora na urządzeniu z Androidem oraz iOS.

WABetainfo twierdzi, że projekt aplikacji dla iPada został póki co opóźniony, ponieważ firma chce stworzyć prawdziwy multiplatformowy system, który musi dopracować.

Serwis WABetainfo w przeszłości ujawniał sporo nowości związanych z WhatsAppem, dlatego podane przez niego informacje można uznać za wiarygodne. Niestety, ale na ten moment rewelacje nie zostały oficjalnie potwierdzone. Mimo to dla posiadaczy iPadów pojawiło się światełko w tunelu.

Źródło: 9to5Mac